Mineflo

Yazar admin 13/04/2022 0 Yorumlar

Mineflo Zemin Kaplama

Mineflo zemin kaplama çeşidi, özellikle konutlarda kullanılan bir yer kaplama malzemesidir. Ahşap görünümü sebebi ile parkelere benzetilen bu ürün, konutlar haricinde ofislerde de kullanılmaktadır.

Oldukça şık bir duruş sergilemektedir. Parlak yüzeyi ve desenlerinin canlı duruşu uygulandıkları alanlarda estetik bir görünüm ortaya çıkarmaktadır.

Yüzeye uygulanması oldukça basit şekilde gerçekleştiğinden işçilik maliyeti düşük olur. Düz ve geniş alanlarda rahatlıkla tek parça halinde serilebilir bir üründür. Her ne kadar basit şekilde yüzeye uygulanır denilse de bu uygulamanın da püf noktaları bulunmaktadır.

Özellikle rutubetli evlerde suya dayanıklılığı sebebi ile gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır. Mineflo döşeme diğer gruplara göre çok fazla renk seçeneğine sahip olması ve uygun işçiliği ile her kesimden bütçeye hitap etmektedir. Bu nedenle piyasada en çok kullanılan ve tercih edilen zemin kaplama modelleridir. Uygun bütçe ile şık bir görüntüye sahip bir yaşam alanı oluşturma fikri herkese oldukça cazip gelmektedir. Son dönemlerde en çok tercih edilen mineflo modelleri arasında; mermer ve granit görünümlü modeller ile taş desenli mineflo modelleri yer almaktadır.

Mineflo canlı ve estetik duruşu sebebi ile modern yapıya sahip her mekan için oldukça renkli bir seçenektir. Çünkü çok geniş bir renk yelpazesi vardır. Bununla beraber ladin,kayın,akçaağaç,meşe ve maun ağacı görünümünde harika ve doğal bir görünüm sergilemektedir. ıslak zeminlerde ise taş ve fayans görünümünde çok kibar ve doğal bir şıklık sunmaktadır.

Mineflo Zemin Kaplaması Nasıl Uygulanır

Başında da belirttiğimiz gibi, mineflo döşeme basit bir uygulamaya sahiptir ancak ömrünün uzunluğu tamamen bu uygulamanın başarısına bağlıdır.kaliteli bir işçilik olmadan uzun süre dayanıklı olacağını söylemek çok da doğru olmaz. Bu işçilik gerektiği gibi eksiksiz yapıldığı müddetçe nem ya da rutubetten zarar görmek diye bir konudan söz bile edilmez.

Uygulamadaki en can alıcı nokta, mineflo malzemesi ile yüzey arasında hava boşluğu kalmamasıdır. Mineflonun yere yapışabilmesi için yapıştıcı madde kullanılır. Bu madde öncelikle titizlik ile yere sürülür. Sürüldükten sonra yumuşak yüzeye sahip mineflo yavaş şekilde yere serilir. Burada esas olan bütün parçayı yere yapıştırmak değildir. Azar azar alanları yapıştırarak gidilir ve kesinlikle kabarıklık oluşması engellenmelidir. Uygulama esnasında gerekli kontrol yapılması, o anda ortaya çıkmış bir kabarıklığın engellenmesini sağlar. Bu nedenle işin ustası muhakkak uygulama esnasında dikkatli çalışmalıdır. Bu etapta uygulama yapılacak zeminin düzlüğü çok önemlidir. Pürüzlü bir yüzeyde asla dört dörtlik bir uygulama yapılamaz. Betondan sebepli pürüzler dış görüntüyü bozacak ve alt kısımda çok fazla hava boşluğu oluşmasına sebep olacaktır. Bunun gibi bir olumsuzluk ile karşılaşmamak adına self leveling uygulaması yapılarak yeni düz bir yüzey oluşturmak üzere şap atılır. Bu uygulama ile bozuk olan yüzeyin tamamı düzeltilir, eğimler giderilir. Böylelikle mineflo döşeme, işlem sonunda da harika bir görünüme kavuşur.

Mineflo döşeme kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus, döşeme üzerinde konumlanan eşyaların hareketleridir. Hareket esnasında yüzeyde çekme hareketi yapılmaması gereklidir. Çekme esnasında eşyaların ayakları mineflo yüzeye takılabilir ve hatta yırtılmalara sebep olur. Yırtılmasa bile belirli yerlerde büzüşmeler olabilir ve pürüzsüz görüntü zedelenebilir.

Mineflo Döşemelerin Tercih Edilmesinde Başlıca Sebepler

Öncelikle belirtmek gerekirse ev ya da ofislerde eşyaların hareketleri düşünüldüğünde deforme süresi kısa bir ürün olabilir. Eşyaları hareket ettirirken oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Sürterek ya da çekerek hareket ettirmek yerine yerden yükselterek hareket ettirmek çok yerinde olacaktır.

Mineflo döşemelerde yüzey temizliği oldukça basittir. Su ve yüzey temizleyiciler yardımı ile oldukça temiz bir görüntüye sahip olunabilmektedir. ıslak ya da kuru temizlik yönetimi ile temizlenebilir. Bu yüzeyleri parlatmak ya da temizlemek amaçlı bir çok kimyasala para vermeye gerek yoktur. Sadece su dahi kullanılsa yeterli temizlik sağlanabilecektir. Ekstra bir parlatma işlemine gerek yoktur. Temizlik işlemi bittikten sonra yüzeyin kurumasıyla beraber ortaya çok hijyenik ve parlak bir görüntü çıkacaktır. Mineflo döşemelerde aralarda su ile temizlikten sebep kesinlikle kirli ve göze kötü gelecek bir görüntü oluşmamaktadır. Bu nedenle oldukça kullanışlıdır.

Tercih edilmesinde bir diğer önemli sebep ise, ısı ve ses yalıtımıdır. Kesinlikle ısıyı izole ederek özellikle kış aylarında bütçenize oldukça büyük katkı sağlayacaktır. Yumuşak dokusu sebebi ile evlerde kullanımı oldukça elverişlidir ancak ofislerder ya da işyerlerinde kullanımında ayakkabı izlerinin oluşabilmesi sebebi ile bir adım daha riskli olabilir.ancak küçük bebeği ve çocuklu olan ailelere ait evlerde mineflo döşeme oldukça kıymetlidir. Sağladığı ısı yalıtımı sayesinde çocuklar daha sıcak bir zeminde oynayabilir, bebekler ise bu yumuşak zemin üzerinde emeklerken ailelerin içi daha huzurlu olur.

Aynı şekilde sesi izole özelliği sayesinde bebekli evlerde yere herhangi bir eşya düşmesi durumunda ses oluşmayacağından dolayı bebeğinizin uykusu asla bölünmez. Özellikle bebek ve çocuk odalarında yapılacak tasarımların vazgeçilmezidir. Temizlik noktasında antibakteriyel oluşu hanımların istedikleri düzeni sağlamaları ve çocuklarını hijyenik bir ortamda büyütmelerine imkan sağlamaktadır. Bu konuya aşırı hassasiyet gösteren anne ve anne adaylarının evlerinde öncelikli kullanmak istedikleri zemin kaplama malzemelerinin başında gelen mineflo, her bütçeye her zevke uygun çeşide sahiptir

Sivri uçlu ayağa sahip eşyalarda bulundukları yerde iz kalma olasılığı bulunabilmektedir. Iç mekan dekorasyonlarında oldukça rahat şekilde kullanılbilmektedir. Malzeme ve işçilik maliyeti açısından oldukça uygundur. Her bütçeye uygun seçenekleri ile daima dekorasyonlarda vazgeçilmez bir zemin kaplama ürünü olmuştur. Görünüm itibari ile ahşap parkeye ya da mermere benzer. Bu görünüş oldukça doğal ve şık bir görünüm ortaya koymaktadır.

Döşemesi ideal şekilde yapıldığında asla koku yapmaz. Ancak döşeme esnasında altta boşluklar oluşmuşsa zamanla döşeme altı nem sebebi ile çürüme ve koku yapacaktır. Bu durum kısa zaman içerisinde deforme olmasına sebep olacaktır. Ahşap ya da taş görünümünde uygulandığı alanlara oldukça şık bir görüntü katmaktadır.

Modern tasarımlar sebebi ile yüzey kaplama ürünlerinde de oldukça fazla seçenek ortaya çıkmıştır. Bu seçeneklere rağmen özellikle işletmelerde hala mineflo döşeme tercih edilmektedir. Bunun en önemli sebebi, işçilik ve malzeme maliyeti, kolay temizlenebilirliği ile suya ve neme dayanıklı yapıya sahip oluşudur. Bu özelliği sayesinde en çok tercih edilen zemin kaplama ürünleri arasında yıllardır yerini korumaktadır. Özellikle uygulama esnasında usta ellerin çalışmasından geçen bir döşeme, uygun fiyata uzun yıllar boyu kullanabileceğiniz bir dekorasyona zemin hazırlar. Az maliyet çok uzun süre kullanım demektir.

Siz de evinizde ya da işyerinizde yeni bir döşeme alma düşüncesinde iseniz karar vermeden önce muhakak bize ulaşarak fiyat bilgisi alabilirsiniz. Geniş ürün yelpazemiz ve işinde uzman kadromuz ile talebinizi ve ürünün kullanılcağı alanı en doğru şekilde tespit ederek en uygun ürünü size teslim etmek adına çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Ürünlerimize ait numuneler ile size daha gerçi bir dekorasyon hayal etme imkanı sağlayarak evinize ya da ofisinize en uygun döşemeyi seçmeniz için elimizden geleni yapmaktayız. Satışını yaptığımız ürünlerin bütün özellikleri hakkında ayrıntılı bilgi vererek kullanımın daha uzun süreli ve memnuniyet içerisinde bir yaşam sunmasını hedeflemekteyiz.

Yorum Yaz