Özel kaplama yöntemi özelliklerine sahip olan fabrika epoksi zemin kaplama, birçok kaplama tekniğinden çok daha kullanışlıdır. İşçilik ve malzeme açısından ekonomiktir ve daha dayanıklıdır. Ayrıca boyanabilir özelliği sayesinde estetik bir görünüme sahip olabilmektedir. Ağır iş makinelerinin yanı sıra kimyasal aşınmalara karşı maksimum dayanıklı özelliklere sahiptir.

Kolay uygulanabilir fabrika epoksi zemin kaplama işleminde astar ve boyama işlemi birlikte uygulanmaktadır. Boya üzerine yeni bir epoksi boya çekilebilir. Kullanım kalitesi bakımından fayans, mermer, granit ve benzeri kaplamalara nazaran daha kaliteli ve daha ekonomiktir. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

İmalat alanı, fabrika, imalathane, gıda fabrikası, ilaç fabrikası, endüstriyel fabrikalar ve sanayi kategorisinde özel fabrika epoksi zemin kaplama yöntemi uygulanabilir. Profesyonel ekip anlayışı ile gerçekleştirilen uygulamalar maksimum kaliteli sonuç vermektedir.

Fabrika Epoksi Zemin Uygulaması Ve Avantajları

Deneyimli elemanlardan oluşan servis ekibimizin sunduğu fabrika epoksi zemin kaplama hizmetimiz, bu kategoride bazı avantaj seçenekleri sunuyor. Bu avantaj seçenekleri;

  1. Yüzeysel olarak antibakteriyeldir ve sağlık açısından her hangi bir sakınca meydana getirmemektedir.
  2. Profesyonel yöntemlerimizi tercih edildiğinde kırılma ve çatlama meydana gelmez.
  3. Ağırlık kaldırma konusunda en iyi seçenek fabrika epoksi zemin kaplama işlemidir.
  4. Asitli bütün kimyasallara karşı dirençlidir.
  5. Islak ve nemli ortama sahip fabrikalarda maksimum izolasyon imkanı sunar.
  6. Forklift gibi yük araçları için uygun özelliklere sahiptir.

Birçok yönüyle diğer kaplama seçeneklerinden çok daha kullanışlı ve çok daha kaliteli olan fabrika epoksi zemin kaplama, birinci sınıf kullanım kalitesine sahip bir uygulamadır.

Fabrika Epoksi Boya

Estetik açıdan dikkat çekici olan fabrika epoksi zemin kaplama, kir tutmayan özel bir yüzeye sahip bir çalışmadır. Silinebilir olması ve hijyenik özelliğini uzun süre koruyabilmesi, epoksi kaplamaya olan ilgili artırmaktadır.

Uygulama işleminde uzman ekiplerimiz yerinde inceleme yaparak işe başlar. Fabrikanın zemin özelliği kontrol edilir ve uygulama için uygun olup olmadığı test edilir. Beton, fayans ve benzeri yüzeylere rahatlıkla uygulanan fabrika epoksi zemin kaplama işleminde ilk aşama zeminin hazırlanmasıdır. Zeminde oluşan kırıklar, çatlaklar ve benzeri deforme olmuş bölümler doldurulur. Zemin düz hale geldikten sonra reçine sürülür ve zemin tesviyesi yapılır. Ardından istenilen renkte boyama işlemi yapılarak kurumaya bırakılır.

Fabrika gibi ağır araçların gezdiği alanlarda zemin kısa sürede deforme olabilir. Fabrika epoksi zemin kaplama uygulamasında deformasyon meydana gelmez ve uzun süre dayanabilir. Fayans veya beton zeminlerde çatlama ve kırılma meydana gelirken epoksinin dayanıklı bileşeninde kırılma ve çatlama  oluşmaz. Esneyen özelliği sayesinde kırılma oluşmaz.

Fabrika Epoksi Boya Ve Yön Levhaları

Fabrikalara uygulanan kaplamanın dayanıklılık özelliği oldukça fazladır ve boyama işlemi solmayan estetik özelliğini koruyan bir uygulamadır. Ancak tek başına dayanıklı değildir. Kaplama ile birlikte kullanılan boyama işlemi uzun süre dayanır. Boya ağır yük nedeni ile deforme olduğu zaman yeniden boyanabilir.

Kaymayan uygulama, en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Fabrika alanında kayma sonucu meydana gelen kazalar, zaman zaman yaralanma gibi sonuçlara neden olmaktadır. Kaygan bir yüzey her zaman için kazaya gebedir. Bu nedenle fabrika için kaymayan Fabrika epoksi zemin kaplama uygulaması tercih edilir.

Fabrikalara özel uygulanan kaplamalara özel işaretler epoksi boya ile yapılmaktadır. Güvenlik uyarıları ve güvenliği sağlayan özel uyarı levhaları boya yardımı ile zemine işlenir. Bu işlem özel yöntemlerle yapılır. Yön levhaları, araçlara yön veren levhalar, güvenlik uyarı levhaları ve forklift uyarı levhaları, epoksi boyama işlemi ile yapılır.